GORSKI KOTAR

Buzeta

s CRODUX Buzet

OPIS PUTA:

1. dan – subota, 13.5.2017.:

Nakon okupljanja, krećemo iz Poreča preko Novigrada i Buzeta put Rijeke, prema Platku. Stižemo oko 09,00 sati. Pripremimo se i krećemo s pohodom. Hodamo prema Schlosserovom domu ispod Velikog Risnjaka. Uz kraće pauze, (ulazimo u Nacionalni park „Risnjak“) i do Doma stižemo oko 13.00 sati. Smjestimo se u Domu, kratko odmorimo i krenemo prema vrhu, Velikom Risnjaku, 1.528 m.n.v. Na vrhu pečatiramo dnevnik, fotografiramo se i uživamo u pogledu na okoliš (planine: Guslica, Snježnik i Učka; Kvarnerski zaljev i otoci; Lokvarsko jezero i cijeli Gorski kotar). Vraćamo se u Dom i ručamo (iz torbe ili iz kuhinje – ručak je između 25,00 i 45,00 kn). Nakon odmora, malo obnavljamo znanje iz prve pomoći – imobilizacije, motanja zavoja i pomoć kod iznenadnih oboljenja. Druženje u Domu i okolišu, društvene igre, uživanje u prirodi. Večera. Nakon večere, zainteresirani se pripremaju za noćni pohod na Veliki Risnjak, gdje ćemo uživati u blizini zvijezda i udaljenim svjetlima naseljenih mjesta. Povratak u Dom, spavanje.

2. dan – nedjelja, 14.5.2017.:

Doručak u 8.00 sati. Spremamo se i u 9.30 odlazimo iz Doma. Put nas vraća prema Platku, no skrećemo desno i idemo prema Snježniku. Uz pauze, do Snježnika dolazimo oko 14.00 sati. Pečatiramo dnevnik (Snježnik, 1.506 m.n.v.), odmaramo se, ručamo (iz ruksaka), te oko 15.00 krećemo prema Platku. Dolazimo oko 17.00. Nakon kraćeg odmora, presvlačenja,… krećemo prema Istri.

Staza je srednje teška; tehnički srednje zahtjevna (upotreba ruku na potezu od Schlosserovog doma do vrha Velikog Risnjaka).

Prehrana:

1. dan: marenda iz ruksaka; ručak, večera – iz ruksaka ili po dogovoru u Domu

2. dan: marenda moguća u Domu; ostalo iz ruksaka

Oprema: Izletnička-prilagođena vremenskoj prognozi, hrana i piće, planinarska iskaznica, mobitel, baterijska lampa itd.

Troškovi:

-        autobus                                    170,00 kn

-        ulaznica u NP Risnjak:                  25,00 kn

-        noćenje u Domu:                         45,00 kn za članove planinarskog društva

85,00 kn za nečlanove

-        posteljina (po želji):                     30,00 kn

-        obrok:                                       25,00 - 45,00 kn

Napomena :

Prisutni na pohodu dužni su pridržavati se uputa i vodiča. Vodič zadržava pravo promjene programa ovisno o okolnostima.

Odazivom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima istoga, te da pristupa pohodu na vlastitu odgovornost.

PRIJAVE:  do utorka, 9.5.2017. kod Davorke Prusić, 091 72 56789. Plaćanje će se izvršiti na licu mjesta.

Organizator:   HPD „PLANIK“

Vodič: Davorka Prusić, vodič pripravnik molibte 091 72 56789