Subota / nedjelja, 10. / 11. rujna 2022. Izlet ZORA NA MORU: BROVINJE – SKITAČA – CRNA PUNTA – UVALA VOŠĆICE – BROVINJE --- OTKAZUJE SE!

05.09.2022. 22:26

IZLET SE OTKAZUJE RADI NEDOVOLJNOG BROJA PRIJAVLJENIH.

U noći punog Mjeseca organiziramo noćni pohod na Skitaču uz druženje i kupanje u uvali Vošćica.

Okupljanje u Brovinju subotu navečer u 23 sata. U 23:30 krećemo hodati iz Brovinja (41 mnv) prema Skitači (425 mnv). Prolazimo kraj Velog kola (velike lokve) te skrećemo lijevo i nakon kraćeg hoda stižemo do Crkve svetoga Mateja (datira iz 14. / 15. st.). Nakon kraćeg odmora nastavljamo prema Skitači. Posjećujemo i Suze svete Lucije (udubljenje s vodom koja se smatra blagotvornom) i obližnji vidikovac. Uživamo u noćnom pogledu na Kvarner (Cres, Lošinj, Pulu, Raški zaljev). Dolazimo do Planinarske kuće na Skitači (žig; kontrolna točka Istarskog planinarskog puta), nastavljamo do obližnjeg vrha Orlić (452 mnv); pogled na Rijeku te se vraćamo do Planinarske kuće. Kratko odmaramo te se krećemo prema Crnoj punti. Dolazimo na more (žig; kontrolna točka Istarskog planinarskog puta), te nastavljamo prema uvali Vošćice. Smještamo se na plaži, preoblačimo, čekamo sunce; kupamo. Po dogovoru krećemo prema Brovinju i završavamo naš izlet.

Hodanje cca 6 sati.

Izlet je tehnički nezahtjevan, a kondiciono srednje zahtjevan.

Oprema: prilagođena hodanju i vremenskim prilikama (pratiti vremensku prognozu); ručnik za plažu, kupaći; štapovi za hodanje,…

Hrana i piće iz ruksaka.

Participacija: 20,00 kn po osobi.

Prijave na mob 0917256789, Davorka Prusić, do četvrtka 8. rujna u 19.00 sati. U slučaju malog broja prijavljenih, izlet se neće održati.

Napomena: Pohod je predviđen za članove planinarskog društva, uz pridržavanje uputa planinarskog vodiča, te poštivanje planinarske etike. Pohod je na vlastitu odgovornost učesnika. Maloljetne osobe moraju biti u pratnji roditelja ili staratelja. U slučaju nepredviđenih okolnosti ili izrazito lošeg vremena, organizator pridržava pravo prilagodbe ili odgode pohoda.