OSNOVNI TEČAJ KORIŠTENJA GPS UREĐAJA ZA PLANINARE, 25.11.2015.

11.11.2015. 19:44

OSNOVNI TEČAJ KORIŠTENJA GPS UREĐAJA ZA PLANINARE, 25.11.2015.

Na početku nekoliko riječi za one koji se opiru tehnološkim novitetima i koji će reći da je „pravo“ planinarenje samo ono bez zemljovida i kompasa, bez GPS-a, mobilnog telefona, i sličnih novotarija. Naravno da ti „dodaci“ sami po sebi ne mogu biti svrhom planinarenja, ali oni jednako dobro kao dobre cipele i odjeća, kvalitetna naprtnjača i kišna kabanica, dobro pokrivalo za glavu i štapovi za hodanje, mogu planinarenje učiniti zanimljivim, sigurnim i ugodnijim. Tehnološki će noviteti obogatiti doživljaj planinarenja, a neće ga osiromašiti.

Prof. dr. Darko Grundler, Hrvatski planinar, 2009.g.

PROGRAM TEČAJA:

- GPS, GNSS sustav

- GPS uređaj za planinare, komponente

- Tragovi, putne točke, rute

- Navigacija do putne točke, po ruti, po tragu

- Korisni ekrani GPS uređaja

- Aktivnosti prije izleta, na izletu

- Prihvat podataka na računalu i obrada tragova

VAŽNO: Nije potrebno predznanje, posjedovanje GPS uređaja i računala, već želje za znanjem J

LOKACIJA: prostorije podružnice u Poreču, Narodni trg 1 (bivši Roxy bar), do Pučkog otvorenog učilišta, između zgrade Grada i kina

PREDVIĐENO VRIJEME TEČAJA:  18,00 - 20 sati

PRIJAVE najkasnije do četvrtka 18.11.2014.; Poreč 091 1060510.

Broj mjesta je ograničen na 20.

Sudjelovanje na ovom tečaju je preduvjet za prijavu na dvodnevni Napredni tečaj korištenja GPS-a za planinare i vodiče, koji će se održati u prosincu 2015.

Tečaj je besplatan za članove HPD Planik sa plaćenom članarinom za 2015. godinu.

ORGANIZATOR TEČAJA – Goran Šepić