FOKINA STAZA

u

sa CRODUX Buzet

OPIS POHODA:

Nakon što smo se svi skupili u bus krećemo preko Rijeke, Zagreba, Novske do doma na Omanovcu kraj Pakraca gdje je polazna točka našeg planinarenja po Fokinoj stazi.

I - DAN

A grupa:

U Omanovac(655m/nv) stižemo između 10 i 11 sati i nakon kraćeg odmora, smještaja i okrijepe krećemo prema Pakracu 178m/nv gdje ćemo se malo odmoriti i krenuti nazad do Omanovca. Staza je kružna, duga 17km, nadmorska visina koju treba savladati je 500m/nv na gore i isto toliko na dolje, tehnički nije zahtjevna i potrebno je 5-5.30 sati hoda.

Nakon povratka u dom slijedi večera i druženje

B grupa:

Nakon smještaja u domu oni koji ne žele planinariti mogu ostati na Omanovcu i koristiti dan po vlastitoj želji. Oko doma ima puno lijepih kratkih i srednje dugih staza za šetnju i rekreaciju. Isto tako možemo se dogovoriti sa šoferom da se napravi samo pola staze pa da bus dođe do pola puta.(dogovor na licu mjesta)

II – DAN

A grupa:

Ustajanje u 06,00 sati spremanje stvari i soba, doručak, napuštanje soba i u 7.30 polazak autobusa za Petrov Vrh 614m/nv gdje stižemo u 08.30 sati kada je i start našeg planinarenja. Dakle, hodamo od Petrovog Vrha preko Vranog kamena (712m/nv) do Crnog vrha (863m/nv) gdje je jedno kontejnersko sklonište gdje ćemo napraviti mali odmor i marendu. Nakon toga se spuštamo prema Đulovcu (247m/nv) preko Skoblara (420m/nv) gdje će nas čekati autobus. Staza je duga 20 km, nadmorska visina koju treba savladati je 400m/nv na gore i 450m/nv na dolje, tehnički nije zahtjevna i potrebno je 7 sati hoda. Zbog dužine staze potrebna je određena kondicija jer se staza ne može nigdje skratiti, dakle nema prilaza za autobus osim gdje sam napisao.

B grupa:

Autobus se vraća u Daruvar na parkiralište hotela Termal gdje se tko želi može kupati u njihovim bazenina sa termalnom vodom, prošetati kroz predivan park star više od 200 godina ili razgledati grad.

Polazak autobusa za Đulovac je najkasnije oko 13,30 sati gdje ćemo se svi skupiti i svi zajedno otići na zajednički ručak u restoran KVIN u Daruvaru. Nakon ručka a najkasnije između 16-17 sati napuštamo Daruvar i vraćamo se u kasnim večernjim satima u Istru.

Prehrana:

I. dan:              večera u domu Omanovac   u cijeni polupansiona

II. dan:             doručak u domu Omanovac u cijeni polupansiona

II. dan:             ručak u restoranu Kvin 40,00 kn

Ostali obroci u vlastitom aranžmanu(iz ruksaka).

CIJENA PRIJEVOZA PO OSOBI(zavisno od broja prijavljenih) cca 250,00 kn

CIJENA POLUPANSION PO OSOBI:                                                   110,00 kn

CIJENA RUČKA RESTORAN KVIN:                                                       40,00 kn

_________________________________________________________________________ Sveukupno:                                                                                       400,00 kn

Napomena :

Prisutni na pohodu dužni su pridržavati se uputa i vodiča. Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka te bacanje otpada po okolišu. Vodič zadržava pravo promjene satnice ovisno o okolnostima.

Odazivom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima istoga, te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na pohodu, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu, te da pristupa pohodu na vlastitu odgovornost.

PRIJAVE: do četvrtka 01.04.2016. kod Roviš Damira na mob. 098 330 938.

Kodprijave svaki planinar obavezno mora uplatiti na žiro račun društva akontaciju u visini cijene prenoćišta i ishrane, a ona iznosi 110,00kn (1polupansion). Ručak i prijevoz ćemo platiti na licu mjesta.

Uplate na IBAN: HR2923800061140007662 i u opisu navesti akontacija za ___________________.

Ime i prezime

Organizator:     HPD “PLANIK“ – podružnica Poreč