STAZA TRAMONTANE, 11. lipnja 2023., nedjelja

05.06.2023. 00:41

Možda tramontana, možda bjeloglavi supovi... vrijedi utvrditi...

Okupljanje u luci Brestova oko 8.00 sati; kupujemo karte za trajekt (za ljude; aute ostavljamo na ugibalištu iznad svjetionika ili u luci ako tamo ne bude mjesta); ukrcavamo se na trajekt – kreće u 8.15. Nadamo se mirnom moru i ugodnoj plovidbi, te dolazimo u Porozinu. Krećemo hodati.

Prolazimo pokraj napuštenog zaselka Niska te idemo za Beli. Razgledavanje, marendanje i ostale aktivnosti, te povratak pokraj zaselka Rosulja (kružna staza). Staza je većinom u šumi, ali je potrebno zaštititi se od moguće topline – imati pokrivalo za glavu i dovoljno vode.

Zahtjevnost: tehnički nezahtjevna, kondicijski srednje zahtjevna (na stazi smo oko sedam sati)

Cijena izleta: 5,00 € kotizacija i trajekt (4,25 € u jednom smjeru).

Prijave na poveznicu https://forms.gle/hFNpzT363JHbdgAm9 do 9. lipnja 2023. u 17.00 sati. Uplatu iznosa kotizacije molimo na račun Društva:

HR29 2380 0061 1400 07662, POZIV NA BROJ: 99, OPIS PLAĆANJA: KOTIZACIJA ZA IZLET, IME PREZIME

Vodič na stazi: Aleksandar Daić, PD „Skitaci“ Labin – za sva dodatna pitanja i nejasnoće, obratiti mu se na 0915254986.

NAPOMENA: Izlet je organiziran za članove HPD „Planik“ Umag i/ili osobe koje imaju uplaćenu članarinu u HPS-u za tekuću godinu. Prijavom sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevnosti izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost.

Sudionik mora poštovati upute i odluke vodiča. U slučaju nepredviđenih okolnosti vodič može promijeniti plan, satnicu ili otkazati izlet.