18. 6. 2023., nedjelja – LISINSKI PLANINARSKI PUT

09.06.2023. 23:13

Iz dnevnika „Lisinski put“: "Lisina je šire područje oko istoimenog vrha visokog 1183 metara, inače drugog po visini. … Sam naziv Lisina je stara hrvatska riječ, a označava veći planinski proplanak a livadama i sjenokošama. Područje Lisine 1998. godine proglašeno je zaštićenim krajolikom. Trasa Lisinskog puta koristi već ranije poznate planinarske staze, ali su trasirani i markirani potpuno novi pravci.“

Lisinski planinarski put može se obići i u dva dana, a mi ćemo odabrati rutu drugog dana, koja je atraktivnija.

OPIS:
Na izlet idemo osobnim automobilima. Okupljamo se na parkiralilštu kod Restorana „Dina“ u Matuljima u 7.30. Nakon kave i wc-a krećemo prema bivšem planinarskom domu Stanko Jurdana odakle kreće naš pohod. Staza je kružna: bivši Planinarski dom Stanko Jurdana – Lisina – Šija vrh - Vodička griža – Črni vrh – bivši Pl.d. Stanko Jurdana.

Trajanje ture: oko 7 sati. Duljina puta 17 km, uspon 850 m.

ZAHTJEVNOST: tehnički srednje zahtjevno; kondicijski zahtjevno.

OPREMA: planinarska za nisko gorje; štapovi, mobitel, rasvjeta, zaštita od sunca (naočale, kapa, krema za sunčanje); zaštita od kiše, vjetra,…

Hrana i piće iz ruksaka.

Kotizacija 5,00 €. Iznos kotizacije molimo uplatiti na račun Društva:

HR29 2380 0061 1400 07662, POZIV NA BROJ: 99, OPIS PLAĆANJA: KOTIZACIJA ZA IZLET, IME PREZIME

Prijave za izlet na poveznicu https://forms.gle/PMqhVSbaJuP8LFkn8 . Prijave se primaju do 16. 6., do 19.00 sati.

Za sve dodatne informacije kontaktirati vodiča, Gorana Šepića, HPD „Planik“ Umag: 0916206008.

Izlet je organiziran za članove HPD „Planik“ Umag i/ili osobe koje imaju uplaćenu članarinu u HPS-u za tekuću godinu. Prijavom sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevnosti izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik mora poštovati upute i odluke vodiča. U slučaju nepredviđenih okolnosti vodič može promijeniti plan, satnicu ili otkazati izlet.

Lisina