Dvodnevni izlet: Triglav, 2. i 3. 9. 2023.

27.08.2023. 10:51

Prvi vikend u rujnu rezerviran je za najviši slovenski vrh... Akcija!!!

Subota:

Okupljanje - 5.00 Buje , polazak osobnim automobilima Vozimo do Mojstrane i ulazimo u dolinu Vrata do parkinga pri Aljaževom domu, 1.015 mnv (naplata). Plan je Tominškovom popeti se do Staničevog doma (2.332 mnv) za nekih 4 sata. Stacionirani smo u Staničevom domu, a prije spavanja popet ćemo Begunjski vrh (2.462 mnv).

Drugi dan, nedjelja:

Ujutro u 6.30 polazak prema Kredarici (2515 mnv), gdje radimo kratku pauzu i nastavljamo uspon na Triglav gdje dolazimo za 2 -2,5 sata. Pauza, slikanje, uživanje u pogledima i povratak istim putem do Kredarice ali više se ne vraćamo prema Staničevom domu nego idemo dolje "čez prag" u dolinu Vrata. Za to je planirano 4 sata.

Ručak, ovisno o situaciji, Kredarica ili Aljažev dom.

OPREMA: ferata set, kaciga, pojas, planinarski štapovi, rasvjeta; zaštita od sunca (kapa, krema za sunčanje); zaštita od hladnoće; mobitel, osobna i planinarska iskaznica... sa sobom uzeti dovoljno hrane i vode.

Prijave na poveznicu https://forms.gle/MvnyeHXV5toRevn9A

Vodič na stazi- Marino Baćac, za dodatne info zvati na 098219447.

Kotizacija - 7 eura, uplatiti na račun Društva, HR29 2380 0061 1400 07662, POZIV NA BROJ: 99, OPIS PLAĆANJA: KOTIZACIJA ZA Triglav, IME PREZIME); trošak prijevoza – solidarno.

Izlet je organiziran za članove HPD „Planik“ Umag i/ili osobe koje imaju

uplaćenu članarinu u HPS-u za tekuću godinu. Prijavom sudionik potvrđuje da je upoznat saa zhtjevnosti izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete zai sgurno sudjelovanje te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Sudionik mora poštovati upute i odluked voiča. U slučaju nepredviđenih okolnosti vodič može promijeniti plan, satnicul ili otkazati izlet.